Zakup pompy ciepła - profesjonalna firma vs serwisy aukcyjne / energy save

Zakup pompy ciepła - profesjonalna firma vs serwisy aukcyjne

Jeśli planujesz zakup i instalację pompy ciepła, to koniecznie musisz zapoznać się z tym wpisem. Wyjaśniamy w nim różnice pomiędzy nieco tańszymi urządzeniami dostępnymi w serwisach takich jak Allegro a tymi dostarczanymi przez profesjonalne firmy. W większości przypadków wcale nie chodzi o jakość sprzętu!

 

Spis treści:

  1. Różnice w oferowanym sprzęcie
  2. Problem doboru rozwiązań
  3. Jakość montażu a bezawaryjność
  4. Obsługa serwisowa pomp ciepła

 

Różnice w oferowanym sprzęcie

Na serwisach aukcyjnych można spotkać wiele urządzeń wątpliwej jakości. Na Allegro działają jednak także renomowani producenci i rzetelne sklepy. Spora część rozwiązań oferowanych w serwisach aukcyjnych wcale nie musi więc szczególnie różnić się jakością od tych dostarczanych przez oficjalnych dystrybutorów. Większość urządzeń to tak naprawdę te same komponenty, a realna różnica leży przede wszystkim w formie i jakości wykonania instalacji. Trzeba mieć świadomość, że nieprawidłowy montaż pomp ciepła może skutkować niemałymi problemami. Od nieodpowiedniego działania, które może skutkować znacznym wzrostem kosztów eksploatacji, aż po poważne awarie. Zakup online skutkuje z kolei najczęściej brakiem jakiegokolwiek wsparcia technicznego.

 

Problem doboru rozwiązań

Pierwszy problem przy zakupie na platformie aukcyjnej pojawia się już podczas doboru rozwiązań. Oczywiście, z pomocą przychodzą internetowe artykuły i fora. Pamiętaj jednak, że nie zawsze muszą być one rzetelne czy zgodne z prawdą. Kierowanie się wyłącznie ceną czy odrobiną ogólnej wiedzy nigdy nie pozwoli Ci wybrać perfekcyjnie. Jeśli zależy Ci na faktycznej oszczędności, lepszym wyborem będzie profesjonalna firma zajmująca się pompami ciepła. Dzięki konsultacji z doświadczonym specjalistą wybierzesz trafniej, unikniesz więc problemów z eksploatacją i nie narazisz się na dodatkowe koszty.

Jeśli szukasz wysokiej jakości rozwiązań w rozsądnej cenie, skontaktuj się z nami. Pomagamy w doborze rozwiązań dla obiektów prywatnych i komercyjnych. Dbamy o satysfakcję naszych Klientów w trakcie eksploatacji, zapewniamy gwarancję od 2 do 5 lat oraz pełną obsługę serwisową.

 

Jakość montażu a bezawaryjność

Kupując na platformie takiej jak Allegro, w większości przypadków dostajesz wyłącznie urządzenie. Zaplanowanie instalacji i montaż pozostaje więc w Twoich rękach. Zwracając się z tym do zewnętrznej firmy czy samodzielnego montera nie masz żadnej pewności, że będzie on znać dobrze wybrane przez Ciebie rozwiązania. Jakość wykonania takiej instalacji może być więc wątpliwa. Co więcej, montaż przez nieautoryzowaną firmę skutkuje w większości przypadków utratą gwarancji producenta. Przy zakupie u profesjonalisty będącego oficjalnym dystrybutorem czy producentem sprzętu ryzyko to nie istnieje. Za montaż odpowiadają tu wykwalifikowani specjaliści, a sama firma posiada odpowiednią certyfikację, która zapewnia zachowanie gwarancji.

 

Obsługa serwisowa pomp ciepła

W przypadku skorzystania z oferty takiej jak nasza, obsługa serwisowa działa bezproblemowo. Jeśli dokonasz zakupu od jednej firmy, a montaż zlecisz drugiej, to złożenie reklamacji może być już problematyczne. Przy zakupie online jedyną gwarancją jest zazwyczaj ta udzielana przez producenta. Skontaktowanie się z firmą, u której dokonało się zakupu, może w niczym nie pomóc. W razie awarii uzyskanie wsparcia serwisowego może być więc czasochłonne i trudne, a ze względu na wspomniany już nieautoryzowany montaż, także kosztowne. Z CITO Polska ten problem nie istnieje. Wybierz mądrze!