Grupa ES - Historia Energy Save

Grupa ES działa poprzez swoje spółki zależne: ES Systems, ES Heat Pumps i ES Services i oferuje produkty, systemy oraz usługi mające na celu oszczędność energii. Podstawowe produkty są oparte na najnowszej technologii pomp ciepła, a wszystkie firmy z grupy biorą aktywny udział w rozwoju produktów na rynek europejski. Oprócz produktów oferujemy również serwis oraz różne cyfrowe narzędzia i usługi.

Od 2007 roku Energy Save Nordic AB i Energy Save AS sprzedają swoje produkty pod marką ES. ENERGY SAFE AB Spółki zależne ES Systems ES Heat Pumps ES Services obejmuje:

 • Obszary biznesowe.
 • Budynki komercyjne Instalacje ogrzewania domowego i rynek modernizacyjny.
 • Obszary produktów: Indywidualne rozwiązania hybrydowe.
 • Moduły Plug-in
 • Pompy ciepła
 • Zbiorniki wielofunkcyjne
 • Systemy kontrolne
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Serwis
 • Instalacja
 • Usługi posprzedażne

Historia w skrócie

2003 - nawiązanie współpracy z firmą Amitime.

2005 - Amitime wraz z założycielem ES Group decyduje się na skoncentrowanie podstawowej działalności na portfolio produktów obejmujących pompy ciepła powietrze / woda oparte na
technologii inwerterowej.

2006 - Wprowadzenie pierwszej generacji pompy ciepła powietrze / woda przez firmę JULA jako partnera marki własnej.

2009 - Firma zostaje przejęta przez obecnego CEO Fredrika Sävenstranda i obecnego kierownika ds. Rozwoju produktów, Christiana Gulbrandsena. Niniejszym zostaje założona firma Energy Save.

2011 - Firma nawiązuje wyłączną współpracę z Onninen AB jako dystrybutor produktów Energy Save. Amitime Europa BV zostaje założona w Holandii przez Energy Save i Amitime. Spółka
reguluje prawa do sprzedaży wspólnie opracowanych pomp ciepła. Firma w 51% należy do Amitime, a w 49% do Energy Save.

2012 - Założenie spółki zależnej ES Service AB: w Szwecji i Polsce. Firma jest partnerem instalacyjnym i serwisowym na rynku krajowym i komercyjnym.

2014 - Onninen Oy nawiązuje wyłączną współpracę jako wyłączny dystrybutor produktów ES w Finlandii. Grupa ES zaczyna inwestować w rozwój portfela produktów dla nieruchomości
komercyjnych. Pierwsza koncepcja w tym segmencie jest gotowa w 2014 r. I jest instalowana w ramach serii pilotażowych instalacji, w których systemy są testowane w systemach współpracujących z ciepłownictwem. Koncepcja została opracowana wspólnie z JEFF Electronics AB i Wikströms AB

2015 - Rozpoczęliśmy rozwój produktu w postaci modułów Plug-in.

2016 - W 2016 roku wprowadziliśmy na rynek naszą gamę pomp ciepła powietrze / woda trzeciej generacji. Pierwszy moduł Plug-in został zainstalowany u klienta. Współpraca ze Swegon AB została nawiązana poprzez wspólny projekt rozwojowy mający na celu komercyjną obsługę powietrza w 2016 roku. Pod koniec 2016 roku Grupa ES zawarła umowy niewyłącznej dystrybucji i współpracy z dystrybutorami w 12 krajach europejskich.

2017 - ES NordFlex zostaje wprowadzony jako koncepcja produktu w Szwecji w obszarze biznesowym Light Commercial System. Podpisane zostały umowy dystrybucyjne ze Scanmont AB i BAXI zarówno w zakresie produktów krajowych, jak i komercyjnych. ES Systems AB została założona, aby zajmować się rozwiązaniami komercyjnymi. Kompetencje organizacji oparte są na analizie energetycznej, inżynierii budowlanej, sprzedaży wraz z produkcją i industrializacją. Swegon wprowadza na polski rynek ES HeatStarDX.

2018 - REC Indovent AB wprowadza na rynek nowo opracowaną kompaktową centralę wentylacyjną dla gospodarstw domowych połączoną z pompami ciepła ES Group. Szwedzka Agencja Energii postanawia wesprzeć innowacyjny projekt oparty na modułach w Plug-in ES Group. W Chinach rozpoczyna się przedseryjna produkcja modułów typu plug-in, a nasza pompa ciepła powietrze / woda czwartej generacji A +++ firmy ES Group jest gotowa i przetestowana. 10 000 jednostek pomp ciepła powietrze / woda zostało dostarczonych od 2009 roku. 200 z nich w koncepcji NordFlex. Tworzenie i rozbudowa ES Systemu. Rozpoczynamy rozmowy z inwestorami, aby zapewnić dalszy rozwój.

Firma Energy Save powstała w 2009 roku i od tego czasu dostarczyła ponad 10 000 pomp ciepła na rynek krajowy. Od 2013 roku dostarczyliśmy ponad 200 pomp ciepła do budynków komercyjnych, a w 2014 roku był to własny produkt o nazwie ES NordFlex. ES Group opracowała również innowacyjne i frontowe moduły Plug-in, przeznaczone do budynków komercyjnych. Te moduły wtykowe tworzą nowy rynek dla tymczasowych instalacji pomp ciepła.. Nasze moduły Plug-in usprawniają tradycyjną instalację, która często jest skomplikowana, czasochłonna i kosztowna, a także ułatwia instalację. Pomimo w pełni zindustrializowanej produkcji seryjnej zapewniamy jakość przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Poziom swobody dla firm instalacyjnych i właściciela nieruchomości umożliwia duże oszczędności, nowe możliwości i wzrost wartości nieruchomości.

Grupa ES stworzyła efektywną i dynamiczną platformę rozwoju i produkcji wspólnie z producentem pomp ciepła Amitime w Chinach. Wspólne rozwijanie wyników w szerszej europejskiej i globalnej perspektywie było bardzo konkurencyjne i komercyjne, co przyczyniło się do wzmocnienia zarówno współpracy między obiema firmami, jak i naszej pozycji rynkowej. Energy Save rozwija i oferuje produkty oszczędzające energię. Oferujemy na rynku opłacalne, inteligentne i elastyczne produkty zapewniające maksymalne oszczędności energii. Rozwój produktów i koncepcji, a także ocena systemu odbywa się w Szwecji i Norwegii pod pełną kontrolą firm oszczędzających energię. Produkcja i finalny montaż produktów odbywa się przy ciągłej produkcji i kontroli jakości ES, co umożliwia gwarancje produktowe.

Pompy ciepła ES są testowane przez niezależne instytuty badawcze. Aby osiągnąć nasz cel, jakim jest stworzenie silnej marki z produktami, które spełniają wysokie skandynawskie wymagania dotyczące funkcjonalności i mocy nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, testowanie wydajności jest bardzo ważnym narzędziem. Dlatego nasze obiekty są w pełni testowane przez Intertek Semko (niezależny instytut badawczy) zgodnie z normą EN 145 11. To właśnie te wartości testowe podajemy również w materiałach marketingowych i we wszystkich dokumentach o produktach. Metoda testowa pozwala na porównanie naszych instalacji z innymi markami, gdzie nieustannie staramy się dostarczać więcej mocy i oszczędności niż konkurenci w atrakcyjnej cenie. Bieżące testy oraz pełne certyfikaty i raporty RoHS są przeprowadzane i prezentowane przez Den Norske Veritas (DNV). Bieżące testy i pełne certyfikaty CE i raporty (LVD, EMC) są przeprowadzane i wystawiane przez Intertek Semko (ITS).