Czym taniej ogrzać budynek? Czy pompa ciepła się sprawdza?

W tych niepewnych czasach i obliczu stale rosnących cen energii, węgla czy gazu ogrzewanie domu staje się bardzo kosztowne. Analizując sondaże można zauważyć, że inwestycja w pompę ciepła jest obecnie najbardziej opłacalna. Począwszy od tego, że pompa ciepła jest to niewątpliwie wolność od tzw. zakupu i składowania paliwa. Inwestycja w pompę ciepła to przede oszczędność czasu- poprzez automatyczną prace nie trzeba dorzucać paliwa a sterowanie pompą ciepła jest bardzo wygodne. Naszymi pompami ciepła można sterować nawet za pomocą aplikacji w telefonie dostosowując temperaturę w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb.

Spis treści:

1. Czy pompa ciepła sprawdzi się do ogrzania budynku?

2. Ekologia i oszczędność pompy ciepła


Żeby odpowiedzieć na to pytanie warto wyjaśnić sposób działania urządzenia. Pompa ciepła wykorzystuje do działania przewodnictwo cieplne. Pompa pobiera energię z otoczenia, a następnie przekazuje ją do wnętrza budynku. Sposób działania pompy ciepła, sprawia, że jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla budynków mieszkalnych, ale sprawdzi się również w przypadku budynków użytkowych.


Jedną z wielu zalet pompy ciepła jest bez wątpienia oszczędność. Głównym urządzeniem wymagającym zasilania w całym systemie jest sama pompa. Ze względu na brak konieczności zakupu np. opału istnieje możliwość stworzenia samowystarczalnego systemu ogrzewania. Jest to możliwe w przypadku posiadania dowolnego źródła darmowej energii elektrycznej jak np. paneli fotowoltaicznych. W tej sytuacji korzystanie z pompy ciepła jest praktycznie darmowe. Niewątpliwie warto wspomnieć o tak istotnej tak bardzo w obecnych czasach ekologii. Pompy ciepła nie generują zanieczyszczeń środowiskowych w efekcie czego są jednymi z najbardziej przyjaznych dla środowiska źródeł ciepła.

 

https://pompycieplaenergysave.pl/userfiles/pompa%20zdjecie.jpg