3 000 wniosków na wymianę pieców węglowych w Krakowie

Problem smogu w Krakowie jest ciągle aktualny, więc podejmowane są działania mające na celu minimalizację tego zjawiska. 1 września 2019 ma zacząć obowiązywwać całkowity zakaz wykorzystywania paliw stałych na terenie miasta. Z tego względu trwa program zmiany pieców węglowych na ogrzewanie ekologiczne.

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa informuje, że zostało złożonych ponad 3000 wniosków na dofinansowanie zmiany pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne w 2017 roku. Urzędnicy spodziewali się około 2500 wniosków. Najwięcej z nich złożono w grudniu 2017.

Działania informacyjne o szkodliwym wpływie smogu i dofinansowania na wymianę pieców węglowych przyniosły rezultaty. W Krakowie udało się zlikwidować około 15 tys. starych, produkujących zanieczyszczenia kotłów.

W Urzędzie Miasta Krakowa, a także w punktach obsługi mieszkańców w Galerii Bonarka City Center i Galerii Bronowice można od 1 stycznia składać wnioski na dofinansowanie do 60% kosztów wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Źródło: swiatoze.pl, money.pl