Najlepsze pompy ciepła, czyli ekologiczne rozwiązanie dla domu

Najlepsze pompy ciepła, czyli ekologiczne rozwiązanie dla domu

Ekologia to dziś jedna z nadrzędnych kwestii poruszanych podczas projektowania domu. Troska o otaczającą nas przyrodę wpisała się w codzienny obraz postrzegania świata przez architektów. W parze z prośrodowiskowymi innowacjami idą też rozwiązania przyjazne dla portfela. Wiele mówi się o systemach fotowoltaicznych, jednak obok nich kroczy inna idea przyjaznego dla otoczenia pozyskiwania ciepła.

Stałe paliwo, czyli jak to było do tej pory

Mimo ekologicznej rewolucji ciągnącej z zachodu i adaptowaniu jej idei na terenie naszego kraju w Polsce wciąż przeważają gospodarstwa, wykorzystujące tradycyjne metody pozyskiwania ciepła. Piece zasilane paliwem stałym, takim jak gaz czy, niestety gdzieniegdzie nadal, węgiel zajmują spory procent terenów na mapie. Co za tym idzie, właściciele takich gospodarstw nie tylko przyczyniają się do degradacji środowiska i wyczerpywania naturalnych zasobów planety. Ponoszą także ogromne koszty związane z zakupem tego rodzaju energii, które z roku na rok wzrastają. Dziś jednak można to zmienić i zadbać nie tylko o ekologię, ale i o swoje finansowe zaplecze.

Pompa ciepła, czyli jak to działa

Pompa ciepła to rozwiązanie alternatywne dla dotychczas stosowanych instalacji grzewczych. Mogą z niej korzystać nie tylko nowoczesne domostwa, ale też gospodarstwa poddawane modernizacji. Do wytwarzania energii cieplnej pompa potrzebuje tylko dwóch czynników - energii elektrycznej i powietrza. Jest to wyjątkowo atrakcyjne w przypadku, w którym gospodarstwo pozyskuje energię z systemu fotowoltaicznego. Tym sposobem mamy dostęp do właściwie bezpłatnego ogrzewania wody i powietrza. Warto zaznaczyć, że pobór energii elektrycznej zasilającej pompę cieplną to nawet zaledwie 20 procent. Wykorzystanie w procesie powietrza pokrywa ok 80 procent potrzeb, więc nawet bez instalacji fotowoltaicznej, jest to rozwiązanie niezwykle opłacalne.

Najlepsze pompy ciepła, czyli jak wybrać

Poszukując produktów, które odpowiedzą na nasze oczekiwania, należy zwrócić się w kierunku renomowanych producentów tego sprzętu. Obecnie na rynku najlepsze pompy ciepła oferują takie firmy jak Energy Save ES Nord Flex, czy rodzima marka Cito Polska. Te oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach produkty, są nie tylko wysoce wydajne, ale też bezawaryjne i niezawodne. Dostępne w różnych wersjach pompy mogą z powodzeniem zapewnić dostęp do ciepłej wody i ogrzać dom dla pięciu domowników. Wśród modeli można wybierać idealnie dopasowane do swoich potrzeb egzemplarze, które nie tylko wprowadzą ciepło do naszego domu, ale też, dzięki swojej niemalże bezgłośnej pracy, pozwolą cieszyć się ciszą i spokojem najbliższego otoczenia.

chcemy dymić???