montaż pompy ciepła jednostka zewnętrzna

przy montażu pompy ciepła należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii

po pierwsze z zasady odradzamy montaż urządzenia na ścianie ponieważ wrażliwość akustyczna użytkownika może być różna a pompa ciepła która wisi na ścianie może przenosić pewne dźwięki do wnętrza domu. jest to zależne oczywiście z czego wykonana jest ściana, jakiej jest grubości i również jaką ma izolację. poza tym niezwykle ważny jest dostęp do serwisu pompy ciepła. W trakcie prac serwisowych często potrzeba korzystać z wielu specjalistycznych ciężkich sprzętów i wnoszenie ich wysoko po drabinie może niezwykle utrudnić te prace. Ponadto montaż jednostki powinien być zlokalizowany minimum trzy metry od granicy działki. Musimy pamiętać że nasi sąsiedzi mogą "teoretycznie" odczuwać pewien dyskomfort akustyczny chociaż jest to niezwykle rzadki ponieważ pompy ciepła emitują bardzo niski poziom hałasu a zwłaszcza że głównie pracują zimą a wtedy i my i sąsiedzi z założenia mają zamknięte okna. Chodzi jednak o dobro sąsiedzkiej zgody. Kolejna kwestia to estetyka jeżeli możliwe umieśćmy pompę nie przed frontowymi drzwiami, ich ciągły podmuch powietrza też może nie być przyjemny dla nas czy dla gości.Nie powinniśmy również w żaden sposób zabudowywać jednostki zewnętrznej pompy ciepła żadną stał przesłoną, może to wpłynąć na utratę mocy i nieprawidłową pracę pompy ciepła. Zgodnie z instrukcją montażu każdy model a zwłaszcza moc pompy ciepła ma dopuszczalną długość rurarzu (zwłaszcza pompy splitowe gdzie połączenie jest rurkami z gazem), ale to już jest zadanie dla instalatora aby nie przekroczyć fabrycznie dopuszczalnej długości rurarzu. kwestia wspornika na którym spocznie pompa to tez ważny element, jest wiele różnych do wyboru na rynku, ale tu jest jedna ważna zasada aby jednostka zewnętrzna pompy ciepła była możliwie wysoko nad gruntem w celu swobodnego odprowadzania skroplin podczas tryby rozmrażania tzw defrostu tj. minimum 40-50cm powyżej gruntu.

polecamy nasze pompy ciepła energy save które posiadają podgrzewane tace ociekowe aby bezpiecznie odprowadzać skropliny po procesie defrost. zapraszamy:

www.pompycieplalublin.com

www.pompycieplakrakow.com

www.pompycieplakalisz.com


--

Pozdrawiam / Kind regards
Andrzej Szymański
właściciel / the owner
CITO POLSKA Sp. z o.o.
 
 
 
Cito Polska jest oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła marki Energy Save Nordic AB, marki własnej Cito Polska the art of heating oraz pomp obiegowych marki IMP /Slovenia

 
CITO POLSKA Sp. z o.o.
 ul.Spokojna 112
Żelków Kolonia,
08-110 SIEDLCE
NIP 821-139-47-67

CITO inteligentne rozwiązania
www.citocito.pl
25 maja 2018 roku w Unii Europejskiej zacznie obowiązywać nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Rozporządzenie m.in. zapewnia Państwu większą kontrolę nad Swoimi danymi osobowymi. Państwa prywatność i bezpieczeństwo danych osobowych są dla nas bardzo ważne. Dla zachowania zgodności z nowymi przepisami i dla potrzeb utrzymania najwyższego poziomu ochrony danych osobowych, zmianie ulega polityka prywatności. Zmiany te nie wpływają w żaden sposób na jakość naszych usług oraz funkcjonalność serwisu. Nowe postanowienia precyzują sposób przetwarzania danych osobowych oraz wprowadzają szczegółowe informacje dotyczące Twoich uprawnień. Jeśli nie wyrażacie Państwo zgody na przetwarzanie swoich danych przez firmę CITO POLSKA Sp. z o.o. prosimy o przesłanie maila z wyraźną informacją o nie wyrażeniu zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych. Brak takiego maila równoznaczne jest z wyrażeniem przez Państwa zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych.

Zajrzyj koniecznie: