ES Energy Save na niemieckiej liście BAFA

Spis treści:

1. Wzrost popularności pomp ciepła na rynku
2. wsparcie finansowe do  instalacji pomp ciepła na terenie Niemiec
3. Co to jest BAFA

ES Energy Save Holding AB (Publ) jest  dopuszczona do notowania BAFA w Niemczech. Oznacza to, że montaż pomp ciepła Energy Saves można teraz przeprowadzić dzięki dotacjom rządu niemieckiego.

1.Rynek pomp ciepła szybko rośnie. W pierwszym kwartale 2023 r. wzrost wyniósł 111%. Był  w dużej mierze napędzany zwiększonym zapotrzebowaniem konsumentów na alternatywne rozwiązania grzewcze, które są zarówno wydajne, jak i ekologiczne.

2.Rząd Niemiec wprowadził wsparcie finansowe, aby zachęcić do instalowania pomp ciepła.Kaj Bednjički, kierownik ds. kluczowych klientów ds. oszczędzania energii informuje, że  instalacja pompy ciepła w Niemczech kwalifikuje się do finansowania federalnego tylko wtedy, gdy  zostanie zatwierdzona przez organ BAFA tak jak obecnie pompy ciepła Energy Save. Obecność na liście BAFA jest konieczna, aby istnieć na rynku niemieckim.

3.BAFA jest niemieckim organem federalnym w dziedzinie gospodarki i energetyki, który m.in. zatwierdza pompy ciepła spełniające federalne wymogi pomocy publicznej.Po zatwierdzeniu wpisu na listę BAFA trwają prace  w celu podpisania umowy z lokalnym, ukierunkowanym dystrybutorem, który może obsługiwać rynek niemiecki zgodnie ze strategią partnerstwa Energy Save.